سایت اطلاع رسانی گروه آموزشی مشاوره استان زنجان


گروه آموزشی مشاوره استان زنجان

امکان ترمیم و ارتقای نمرات نهایی


اداره سنجش اعلام کرد

امکان ترمیم و ارتقای نمرات نهایی

فارغ التحصیلان متقاضی ترمیم سوابق تحصیلی قبل از ثبت نام با در دست داشتن کد دانش آموزی ،کد منطقه اخذ دیپلم سال سوم متوسطه و تاریخ تولد بایستی به سامانه (dipcode.medu.ir) مراجعه کنند.

به گزارش اداره سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره کل با اجرای مصوبه جلسه 915شورای عالی آموزش و پرورش امکان اخذ امتحان مجدد از فارغ التحصیلان شاخه نظری جهت جبران و ارتقای نمرات نهایی فراهم شده است که در فرآیند اجرایی آن،  فارغ التحصیلان خرداد84 به بعد رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم ومعارف اسلامی می توانند با مراجعه به آموزشگاه بزرگسالان محل اخذ دیپلم خود مراجعه و نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون درس یا دروس انتخابی اقدام نمایند.

  اصغر نجفی رئیس این اداره با اعلام این خبر افزود: برخی موارد آیین نامه مذکوربه شرح زیر می باشد:

چنانچه پس از شرکت در امتحان موضوع این مصوبه نمره ماخوذه دانش آموز درس یا دروسی کمتر از نمره قبلی باشد، نمره قبلی ملاک عمل خواهد بود.

فارغ التحصیلان متقاضی ترمیم سوابق تحصیلی فقط یکبار حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را دارند.

فارغ التحصیلان متقاضی ترمیم سوابق تحصیلی قبل از ثبت نام با در دست داشتن کد دانش آموزی ،کد منطقه اخذ دیپلم سال سوم متوسطه و تاریخ تولد بایستی با مراجعه به سامانه ...نسبت به مشاهده سوابق تحصیلی دیپلم اقدام نموده و سپس با در دست داشتن مدارک لازم ( کارنامه فارغ التحصیلی دیپلم یا گواهینامه موقت- تصویر شناسنامه و کارت ملی واریز هزینه ثبت نام و برگزاری امتحانات به حساب مربوطه و عکس 4*3به تعداد 6عدد )جهت ثبت نام به مدارس مجری تعیین شده در هر منطقه مراجعه نمایند.

    نجفی اضافه کرد: نمرات ماخوذه صرفا جهت اعمال در سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ملاک عمل خواهد بود و کارنامه امتحانی و گواهی صادره برای این قبیل افراد فاقد معدل و شرایط قبولی یا مردودی خواهد بود و  نمرات ماخوذه در امتحانات ترمیم سوابق، جایگزین نمرات قبلی (دیپلم اولیه)نخواهد شد.
| تعداد بازدید: 234